Anyacsavarintó

A legjobb vegán pörkölt! - 2 fő hozzávaló + videó

Vegán lettem? Nem, de ez a legjobb hamis pörkölt, ami létezik! 

 

Azon kívül, hogy próbálok arra figyelni, hogy mit eszem, nem követek egyetlen étkezési irányzatot sem. Tehát nem vagyok vegán, de ez a pörkölt vegán módon elkészítve az abszolút kedvencem, hosszú évek óta.  A terhességi cukorbetegség alatt is előszeretettel fogyasztottam.

Bevallom, ezt a pörkölt variációt sokkal jobban szeretem, mint a hússal készült társait. Durum spagettivel és tejfölös uborkával a legfinomabb, de bármely másik körettel is zseniális.

Nyáron annyit szoktam változtatni rajta, hogy hozzáteszek egy-egy paradicsomot és paprikát. Télen ezeket kihagyom, így mindösszesen a karfiolé és a hagymáé a főszerep.

Hozzávalók:

2 nagy hagyma

2 közepes fej karfiol

só, bors, pirospaprika, olaj

A karfiolt rózsáira szedem, megmosom, a hagymát kockára vágom.

A hagymát az olajon üvegesre párolom, megszórom borssal és pirospaprikát hintek rá. Erre kerül a karfiol, amit átforgatok, majd annyi vizet öntök alá, hogy majdnem ellepje. Ezt követően sózom és készre főzöm. Akkor jó, amikor már puha a karfiol, de még nem esik szét.

Murphy is szokott lakkozni? Avagy a körömlakkozás törvényei, szigorúan női szemmel!

Nőként mindenki tudja, hogy a körmeink kilakkozása nem is mindig olyan pici mutatvány, anyaként ez még jobban nehezített pálya. Úgy érzem, hogy a körömlakkozásnak is van Murphy törvénye, nem is egy, amit most megmutatok!

 

Murphy, amikor körmöt lakkoz

1. Ami kiömölhet, az ki is fog ömleni! Nincs ez máshogy a körömlakkal sem!

2. Ami beszáradhat, az be is fog száradni! Kinyitni is esélytelen.

Ugye, hogy ugye? Szerintem mindenkinek száradt már be a körömlakkja és a kupak levehetetlenné vált.

3. Ami elkenődhet, az el is fog kenődni! 

Miért is este lakkoz az ember lánya? Ki nem járt már úgy, hogy lefekvés előtt lakkozott és reggelre a felgyűrődött, elnyomódott lakkozott köröm látványa fogadta.

4, Ami beleragadhat, az bele is fog ragadni!

A kutya/macska nem a frissen lakkozott körömhöz dörgölőzik egy kis simogatás reményében? A lakkozást kezdhetjük újra, jó esetben a kisállat szőre is megmarad és nem lesz foltokban színes.

5. Az üvegben még más színe volt!

+1.  A gyermekünk természetesen ilyenkor alszik 5 percet, hogy még véletlenül se tudjuk a frissen lakkozott körmeinkben gyönyörködni, vagy azt hagyni megszáradni. Mókuskerék effektus ON! 

Hát igen, a szín…. egy gyönyörű sárga, ami az üvegben még napsárgának hatott a körmön már kanárisárgának látszik, sőt neonos hatással is bír. 

Nektek milyen Murphy törvény jut eszetekbe a lakkozásról?

 

essence teszt

 

img_20170926_142450.jpg

Ezt a gyönyörű színű körömlakkot szintén a nagy Rossmann essence kiárusításon szereztem be, mindössze 349 Ft-ért.

Nem igazán tudok szépen lakkozni, de időről időre próbálkozom.

Most, hogy pici babám van még fontosabb lett, hogy tartós körömlakkot találja. Ezzel a körömlakkal takarítottam, mosogattam és egyéb háztartási tevékenységeket végeztem, így bátran kijelenthetem, hogy a tartósságát abszolút erős igénybevétel során teszteltem és csak pozitívan tudok róla nyilatkozni. Nem pattogott le, még 1 hét után is szép volt, csak azért kellett lemosni, mert a körmöm nőtt közben.

Elég sok terméket kipróbáltam ez elmúlt években, de kevés ütötte meg az elvárt szintet tartósság, szín és egyenletes fedés szempontjából.

Kicsit félve nyúltam most is ehhez a termékhez, de mivel volt itthon lemosó bőven, így nekiláttam.

Meglepett, hogy már az első réteg szépen simult a körmömre és viszonylag könnyű volt vele dolgozni, ráadásul szép csillogó hatást láttam már az első réteg után.

Ezt követően a kinti levegőn gyorsan meg is száradt, és jöhetett is a második réteg, mely már tökéletesen funkcionált fedés szempontjából.

Annak ellenére, hogy egy egyszerű színt választottam, mégis azt tudom mondani, hogy nagyon intenzív hatást értem el vele és meglepő, de a viszonylag fehér bőrömhöz is szépen illett.

Összetevők: 

Ethyl AcetateButyl AcetateNitrocelluloseAdipic Acid/ Neopentyl Glycol/ Trimellitic Anhydride CopolymerAcetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol ,  Isobutyl AcetateStearalkonium BentoniteSucrose Acetate IsobutyrateBarium SulfateTriethoxycaprylylsilaneAluminum HydroxideRed 6 / CI 15850Red 7 Lake / CI 15850Red 34 Lake / CI 15880,  Ferric FerrocyanideTitanium Dioxide / CI 77891

 Fedés:     Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”

Tartósság:Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”

Szín:       Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”

Csillogás: Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”

Ár-érték:  Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”Képtalálat a következőre: „bottle icon”

Egészséges játék, mozgásfejlődés az EKO játszószőnyeggel. - Vlogoltam?!

Éreztétek már úgy, hogy jó lenne egy megbízható szőnyeg, vagy játszószőnyeg, ami baba-, gyermek- és családbarát egyszerre?

Létezik ilyen? Elmondhatom, hogy IGEN! 

A játszószőnyeg keresése az utóbbi időben  sokszor okozott nekem fejtörést, nem is keveset. A fiamnál még nem volt ilyen probléma, muszáj volt megoldani egy pokróccal a nyaralást, utazás, vendégséget, fejlesztőtornát, babaúszást, mert nem volt más, és pont. Sokszor ez a manőver a pokróccal elég nehézkesnek bizonyult, mert a gyerek maga alá gyűrte, a pokróc szöszölt, felszívta a vizet, rögtön mehetett minden egyes kimozdulás után a mosásba, sorolhatnám. Szóval macera volt, még otthon a habtapi jellegű játszószőnyeggel elvoltunk – bár voltak azzal is gondok, például leszakadt darabkák, kiestek belőlük a számok, betűk, –  amelyek a tapik elengedhetetlen mintázatát alkották, alkotják a mai napig – , persze így apróbb darabokkal sokáig teli volt a ház.
Arról már nem is beszélve, hogy ezek a termékek alig-alig felelnek meg a gyermekbiztonsági előírásoknak.
Számomra nagyon fontos, hogy a gyermekeim a lehető legkevesebb káros anyaggal érintkezzenek, főleg egészen pici korban. Ilyen káros anyag a BPA (Biszfenol A), ami rengeteg betegség kialakulásában játszik szerepet, – már egészen kis mennyiségben is – köztük a hormonháztartás működését is megzavarják, sőt talán kevesen tudják, de a viselkedési zavarok kialakulásánál is közrejátszanak. Emellett a természetellenes színezékek, melyet a műanyagipar is előszeretettel használ gyakran megjelennek akár a játékokban is. Itt jövünk mi szülők, akik tehetünk azért, hogy gyermekünk a lehetőségekhez képest a legkevesebb káros anyaggal találkozzon gyermekkorában.
Több babás csoportban is olvastam, hogy az anyukák zömének komoly dilemmát okozott, hogy milyen játszószőnyeget válasszanak, és bevallom én magam is heteken át bújtam az internetet, és ástam bele magamat a témába.
Ki gondolta volna, hogy legalább 100 fajta játszószőnyeg érhető el, akár itthonról is, hiszen a külföldi rendelés is már csak egy gombnyomásra van. De vajon mindig megbízható? Szerintem nem, és ezt a gyermekeim szempontjából kimondottan szem előtt szoktam tartani. Itt jegyzem meg, hogy az általam megnézett, és nagyító alá helyezett, ráadásul kimondottan gyermekek számára készült szőnyegek 98%-a megbukna azon a teszten, amit én, mint szülő elvárok egy olyan terméktől, amitől akár gyermekem egészsége (is) függ.
A szempontok az alábbiak voltak:
– BPA mentes termék
– antiallergén összetevők
– csúszásmentes kialakítás
– ne lehessen leszakítani kis darabkákat belőle – fulladásveszély
– könnyen lehessen tisztítani
– megbízható forrás
– külföldi rendelés kizáró tényező
– szőnyeg helyett is lehessen használni
– védje a gyermekemet az esésekénél, a lehetőségekhez képest
– lakáson kívül is használható legyen
Hetek teltek el, addig amíg meg nem találtam azt a terméket, ami szerintem  minden szempontból nekünk való és itthon is beszerezhető, ez pedig nem más, mint az:

EKO JÁTSZÓSZŐNYEG

A mi választásunk az EKO játszószőnyegre esett, azon belül is a MAUSI méretre (120×120 cm), mert szerettem volna nem csak otthon, de a mamánál, babamasszázson, uszodában, vagy éppen nyaralás alkalmával is  magunkkal vinni. Emellett fontos volt, hogy autó nélkül tudjam szállítani, akár a babakocsin is.
A termék természetesen további méretekben is elérhető, ha otthonra, például a mozgásfejlődés elősegítéséhez, vagy családi mókához, tornához  választunk szőnyeget.
Rögtön itt van BUBO a maga 160×160 cm méreteivel, ami teljesen megfelel akár egy kisebb méretű lakásba is állandó játszószőnyegnek, illetve elérhető az egészen nagy, itthon, a játszószőnyegek tekintetében teljesen egyedülálló óriás,  méltán a JUMBO elnevezéssel büszkélkedő játszószőnyeg a maga 180×180 cm méreteivel.
Tehát a méretek között mindenki megtalálhatja az igényeinek, illetve a lakás kialakításának megfelelő méretet.
Viszont jöjjenek azok a tények, amik engem maximálisan elkötelezett EKO játszószőnyeg rajongóvá tettek.  
Garantált német minőség.
MOZGÁSFEJLESZTŐ! Igen, ez volt az, ami végleg elvarázsolt, egy szőnyeg, ami segíti a mozgásfejlődést. El is mondom, hogy miért volt ez fontos. Tehát, először magam sem hittem a szememnek, amikor a kislányom 1-2 nap után gyönyörűen elkezdett kúszni, ami azért is meglepő, mert előtte inkább a “sérült katona” módozatban haladt, tudjátok, amikor húzza a lábát olyan féloldalasan. Mint kiderült valószínűleg a rosszul megválasztott alap (szalagparketta, csúszkáló szőnyeg, kevés hely) miatt nem tudott kialakulni a helyes mozdulatsor.
Itt egy nagy pipa került a képzeletbeli listámra!
A szőnyeg csúszásmentes, így a babák és kisgyermekek könnyebben elsajátítják az éppen tanult, vagy gyakorlás alatt álló mozgássorokat, emellett tehetik mindezt biztonságosan, hiszen eséscsillapító tulajdonsággal is bír az anyag. Amikor a kisbaba az első lépéseket teszi meg nem is lehetne nagyobb biztonságban, hiszen hiába vagyunk mögöttük, néha az esés kivédhetetlen, főleg az első időkben. A szőnyeg használatával viszont minimalizálható az ijedtség, mert tompul az ütés, és mehet is tovább a gyakorlás. Nálunk is koppant már a kis buksi az ülés gyakorlása közben, de nevetve próbálkozott tovább, tehát tényleg hatásos ez a funkció.
Fontosnak tartom kiemelni, hogy maga a szőnyeg nagyon jól szigetel, tehát nem kell attól tartanunk, hogy a kicsik felfáznak, mert ahogy rálépnek a szőnyeg átveszi a hőt és igazodik a baba igényeihez, alulról nem engedi át a hideg érzetet sem, tehát egészségügyileg is korrekt kialakítással találkozhatnak a szülők.  Ennek köszönhetően emeletes házakban is remekül használható, hiszen a szomszédokat sem fogja zavarni a kicsi, ahogy esik, mászik, vagy éppen játszik a szőnyegen, mert nem csak a felfázás ellen véd, de a mozgás zajait is tompítja.
Az anyukák életét pedig nagy mértékben megkönnyíti az a tény, hogy a felület folyadék – és víztaszító, így innentől a pelenkázáshoz, vagy a babamasszázshoz, sőt még az uszodai látogatáshoz sem kell külön felszerelést magunkkal cipelni, mivel egy könnyed mozdulattal tisztítható le a felület, de időről időre akár mosógépben is kimosható, vagy átporszívózható. Ez utóbbi például egy családi gyurmamóka után jól jöhet. Bizony! Még gyurmázni is lehet a szőnyegen.
Tehát miután a kisbabánk már nem baba  a szőnyeg élete nem ér véget, nem kell a végeláthatatlan anya-baba oldalakon történő hirdetéssel kalkulálnunk, hanem számos módon a család kedvenc kikapcsolódási terévé válhat.
Gyurmázás, társasozás (kialakíthatunk rajta Twister társasjátékot akrill festék felhasználásával, vigyázat, mert ebben az esetben a festéket 100%-os biztonsággal nem lehet eltávolítani, végleges megoldásként viszont használható), vonatozás,  tornaszőnyeg, jóga órák elmaradhatatlan kelléke, vagy éppen uszodai jó barátunk is lehet, de nyaralások során is nélkülözhetetlenné válhat. A további felhasználásnak csak a képzeletünk szab határt, egy kis kreativitással egészen 99 éves korig a mindennapjaink részese maradhat.
A következő szempont, ami nálunk döntő érvnek bizonyult az antiallergén anyag használat, mivel hajlamosak vagyunk az allergiára, legyen az tejfehérje, vagy éppen bőrirritáció. Teszteltük a szőnyeget és elmondhatom, hogy semmiféle reakciót sem okozott egyikünknél sem, pedig öten próbáltuk ki, köztük a hyperérzékeny bőrű kislányom is, csak úgy pelusban, és bizony tökéletesnek bizonyult ez az ígéret, allergiás tünetnek nyomát sem láttuk. Mindezt garantálja az OEKO-TEX Standard 100 Terméktanúsítványa is. (A linkre kattintva elolvashatjátok, hogy miért is fontos az, hogy a vásárolt termék rendelkezzen ezzel a tanúsítvánnyal)
Végül, a színek, amik gyönyörűek, így mindenki megtalálja az igényeinek, vagy éppen a lakása designjának megfelelő árnyalatot.
Használat közben is megnézhetitek a játszószőnyeget, ha a napi vlogunkra kattintotok, amikor meglátogattuk a mamát és egy kicsit tornáztunk a kislányommal. Emellett a videóban megnézhetitek, hogy mit ettünk, vagy éppen merre jártunk. Ha van kedvetek tartsatok velünk egy napunkon!

Nagyon örültem annak, hogy megismerhettem ezt a terméket, ami multifunkcionális, környezetbarát és hűen képviseli a 21. században általunk, szülők által egy gyermekbarát termék által elvárt követelményeket. Nálam ötösre vizsgázott az újgenerációs habszivacs szőnyeg! 
Köszönöm a lehetőséget az EKO játszószőnyeg csapatának!

 

Nő is tesztelhet kütyüket? Én megtettem! Bemutatom az okosórámat

Figyelem! Kipróbáltam, és elmondom a véleményem! 

Már az elején szeretném leszögezni, hogy ne egy hivatalos tesztre számítsatok, mert igazából ez tényleg kizárólag a saját tapasztalatom az órával, ráadásul, mint női felhasználó. Amit még fontosnak tartok kiemelni, hogy jelen bejegyzést NEM szponzorálta gyártó, vagy cég, így teljes mértékben az elfogultságtól mentes tapasztalataimat osztom meg, pro és kontra.

Igazából szeretem a kütyüket, appokat, de a profi felhasználóktól nagyon távol állok, és nem azért, mert nő vagyok! Elmondhatom, hogy valójában egy koca felhasználóként funkcionálok, tudjátok, mint a dohányosok, akik ritkán gyújtanak rá, de ugyanúgy rombolják vele az egészségüket.

Persze nem szeretném a dohányzást és a kütyüfüggőséget egy lapra venni, de azért némi párhuzamot látok.

Térjünk vissza a bejegyzés témájához, azaz a Runtastic Moment Fun-hoz.

Ahogy a neve is sugallja egy vidám irányzatot képviselő órával van dolgunk, amit a megjelenése egyértelműen alátámaszt.

Az okosóra megvásárlása igazából nem az én ötletem volt, hanem a drága férjemé, én úgy voltam vele, hogy tudok élni nélküle, de mivel ajándék volt, így elkezdtem nézegetni, próbálgatni és tesztelni.

A bejegyzés végén elárulom, hogy a használatot követően változott-e valamit a véleményem, esetleg eljutottam-e oda, hogy “must-have” darabbá vált.

Első körben fontos szempont volt, hogy a szín az én ízlésemhez igazodott. +

Tetszett, hogy igazán figyelemfelkeltő, azonban  tudtam, hogy az órát nem éppen rendszeresen fogom viselni. Figyelemfelkeltő, ütős darab.  +

Az óra színe magenta, típusa pedig Runtastic Moment Fun.

Később, mint kiderült az óra sokkal inkább fitness beállítottságú, mint okoska. +-

Ez a darab egyébként egy 2015. évi kollekcióból származik, és az Adidasank is van némi köze hozzá.

Ebből következik, hogy a kialakítását a színe ellenére eléggé sportosra vették a figurát. +

Nézzük a külső jegyeket is:

Először is nagyon letisztult a design, mentes minden csicsásságtól, aminek én örültem. +

A színe, mint látható nagyon élénk magenta, talán élőben egy picit túlzottan intenzív a szín, de csak picit, én jól bírom ezt az árnyalatot. Mindenki döntse el maga, hogy ez még belefér-e. + –

A csuklópánt kellemes viseletet biztosít, bár be lehet izzadni alá sportolás során, de jó, hogy nem fog tönkremenni az erős igénybevétel során sem, köszönhetően a szilikon szíjnak. A vízállóság pedig plusz pozitívum. +

Előnye, hogy windows és android rendszerrel egyaránt kompatibilis, ami nekem az egyik fő szempont volt. +

Negatívum, hogy nem tölthető, igaz ígéret szerint a lítium elemmel akár 6 hónapig is jól elvan. +-

3 hónap után én érzek ebből a tekintetből némi zavart az erőben, de még kitart, akkor is, ha többször lecsatlakozik a telefonról.

Amikor lecsatlakozik, akkor az időt sem mutatja tovább és az akivitást sem méri, ez pedig akárhogy is nézem nem túl előnyös.

Negatív tényezőként tartom továbbá számon, hogy a letöltésre került applikáció viszonylag nehezen kezelhető, főleg a lecsatlakozások után.

Összegezve szeretem, de nem lett must-have darab, van élet a magenta előtt és után is. A mérleg nyelve azonban a pozitívumok felé billent.

Általam feltárt pozitívum: 9

Általam feltárt negatívum: 6

Nézd meg a termék videóját, ha többet szeretnél tudni.

Termék ismérvei:

  • 24 órás aktivitás figyelő és időmérő
  • Nyomon követi a napi lépéseket, a távolságot, az elégetett kalóriát, az alvás időtartamát és ciklusait
  • Kiváló minőség, klasszikus design & innovatív technológia
  • A kitűzött célok elérésének és a napi eredmények követése közvetlenük a karórán
  • Töltés nem szükséges: hosszú élettartamú lithium elemmel működik
  • Vízálló akár 100m-ig
  • Barna, Lila, Pink és Kék színekben elérhető
  • aluminium váz, karcmentes üveg
  • mindössze 225 g

Legjobb ár amit találtam: 34.413 Ft

Elérhető színek:

 

 

 

Ne tökölj! Egyen tököt az egész család, akár édesen, akár diétásan!

Tökölésre fel! 

Egy kis storytime, mert a lenti desszerthez nem igazán tudok valami hangzatos, vagy éppen cifra receptet írni, így a recept helyett inkább elmesélem az előzményeket.
Tehát, így hétfői gyors szösszenetként elmesélem Nektek, hogy az én fiam egészen pici korától fogva nem szereti – enyhén fogalmaztam – a sütőtököt. Egyetlen variációban sem ette meg, sem párolva, sem sütve, sem natúr verzióban elkészítve, de lehetett akár fűszeres melengető leves, akkor sem, sőt még édesen, cukortól roppanósan sem volt nyerő. Bizony ez utóbbit is kipróbáltam az évek során, de semmi eredmény. Sőt! Nagy bánatomra még süteménybe csempészve sem volt hajlandó még csak megkóstolni sem.  Egyébként ez utóbbi elég vicces, mert a paradicsomot, a répát és a céklát is simán elfogadta a sütemények egyik alkotóelemeként, sőt tovább megyek, a cukkini sem verte ki nála a biztosítékot. Egyedül tökfóbiája volt, de az nagyon. Nekem, mint híres tökimádónak ez hatalmas kudarc volt, de lassan, már-már majdnem elengedtem ezt a dolgot. Majdnem!
Az elmúlt 13 évben gyakran feltettem magamnak az alábbi kérdést:
Mi az, hogy az én gyerekem nem szereti a tököt?
Ez mindennek az alfája és omegája, a hozzátáplálás egyik első eleme, tele van vitaminnal, gyönyörű napsárga, és még sorolhatnám napestig a pozitívumait.  Az elmúlt 13 évben rá kellett jönnöm, hogy bizony van ilyen. Azonban én nem adtam fel (sosem szoktam feladni egykönnyen), a tökök jöttek és mentek, erőltetni sosem erőltettem egyik ételt sem, de próbálkoztam serényen, és a 13. év meghozta a sikert!
Tegnap először megette a sütőtököt, és még csak nem is húzta az száját.
Semmi nagy dologra nem kell gondolni, csak egy pici csíny, ami eddig eszembe sem jutott. Ma viszont, ahogy a csemege uborkás üvegért nyúltam a nutellás üveg akadt a kezembe. Eközben a konyhapulton már várakoztak a tökfalatkák, arra, hogy a sütőbe kerüljenek. Néztem a tököt, az üveget, újra a tököt, majd újra az üveget. Döntöttem! Egy életem, egy halálom, de a kettőt összeboronálom, sőt tovább is mentem, a kedvenc kókuszkrémem is kikerült a pultra. Úgy voltam vele, hogy maximum majd én eleszegetem, persze nagy duzzogva. A képeken is majd megszólalnak ezek a gyönyörű tököcskék, de végül az ízük is nagyon finom volt, és az én tökfóbiásom többször is vett belőle, a mogyoróst és a kókuszost felváltva eszegette.
Joggal kérdezheted  kedves olvasó, hogy “Ez mitől diétás”? Olvass tovább és kiderül!

Állás: TÖK 20 – Anya 1, de mégis én kerültem ki győztesen, igaz 13 év kellett hozzá, de megérte.

Jöjjön is a leírás: 
1. Vegyünk egy sütőtököt, mossuk és hámozzuk meg, majd vágjuk falatnyi darabokra
2. Süssük majdnem készre
3. Kenjük meg a darabokat nutellával, vagy kókuszkrémmel
4. Süssük készre
Tipikusan a ronda, de finom esete. Nekünk  ezután nincs más dolgunk, mint élvezni ezt az édes, selymes ízt, ami  bizony kicsit sem átlagos.
Utószó
Ritkán van itthon nutella, de a fiam már nem kicsi, így néha bizony készül nutellás palacsinta, és mostantól sütőtök is. Az egészségesebb változathoz vásárolhatunk steviával édesített mogyorókrémet is (a diéta miatt én ezt a verziót szoktam vásárolni), ami nagyon hasonlít a nutellához, így már teljesen egészséges desszert is készülhet, tehát akár a diétánkat sem kell feladni, vagy nélkülözni egy-egy finom tökös falatért.
A kókuszkrém nagy része sajnos pálmaolaj (én nem preferálom), de évente egyszer bekerül a kosaramba, ezt kb. tényleg csak évente egyszer vásárolom meg a sárga-piros-kék áruházban (nem mentegetőzésként mondom, mert néha miért is ne, ha komoly egészségügyi probléma nem áll a háttérben) , a delux termékcsaládból. Ez az egyetlen ilyen, amivel bűnözni szoktam, de nagyon sokáig kitart. Ez van, néha muszáj elcsábulni.
Aki nem ismerné annak elmondom, hogy a krém íze, sőt még az állaga is pont olyan, mint a raffello golyó krémje, amit egyébként imádok, de a mandulával a közepén sosem tudtam megbarátkozni, így ritkán ettem, viszont ez a krém kárpótol, amikor elkap az érzés, hogy most raffaellot kell ennem.
Ha van kedvetek próbáljátok ki, érdemes először egy kisebb darabon, hogy nálatok bejön-e ez az ízkombináció, mert annyi biztos, hogy nem szokványos. Ha van kedvetek írjátok meg, hogy nálatok milyen trükkel lehet a tököt becsempészni az étrendbe.

Egészséges ebéd, vagy vacsora? Íme a teljes kiőrlésű pita!

Miután a terhességi cukorbetegségem a baba születésével elmúlt az egészséges ételek utáni vágyam, és a megszeretett diéta jótékony hatásai megmaradtak, így igyekszem figyelni arra, hogy mit eszem, illetve arra is, hogy mit teszek a családom elé.

A pita az egyik nagy kedvencünk és most egy egészséges variációt hoztam, ami könnyedén beilleszthető akár a 160 grammos szénhidrátot tartalmazó diétába, de más diétákkal is baráti viszonyban van.

 

Én így készítem:

Hozzávalók:

0,5 kg teljes kiőrlésű liszt (150 g fehér liszt is használható, abban az esetben 350 g teljes kiőrlésű lisztet használjunk)

1 – 1,5 teáskanál só (ízlés szerint)

1,5 teáskanál instant élesztő

2 evőkanál olíva olaj

kb. 3 dl forró víz (látjuk, hogy az általunk használt liszt mennyit vesz fel annak érdekében, hogy egy jól kezelhető tésztát kapjunk, ami nem ragad, de nem is kemény, inkább közepesen lágy állagú)

Elkészítés:

A lisztet, az élesztőt és a sót elkeverjük, majd hozzáadjuk a forró vizet, az olajat és jól összegyúrjuk. Miután összeállt a tészta még  további 5 percig kell gyúrni.

Ne ijedjünk meg, ha a teljes kiőrlésű liszt kicsit ragacsosabb, mint amihez szoktunk, a szemcsék miatt ez így működik, és akkor jó, ha azok a gyúrás után még enyhén a tál aljához ragadnak. Kevés lisztet még adhatunk hozzá, amennyiben szükség lenne rá, annak érdekében, hogy elkerüljük a túlzott ragacsos állagot. Akkor jó, ha az ujjaink nem ragadnak bele, csak érezzük azt ahogy enyhén ragad az ujjainkhoz.

Azonban vigyázzunk, hogy a túl sok pluszban hozzáadott liszt elnehezíti és kemény lesz a végeredmény!

Ezen egyszerű lépések után már egy lágy tésztával rendelkezünk.

Ezt követően meleg helyen, betakargatva 1,5 órát állni hagyjuk, hogy szépen felemelkedjen a tészta.

A sütőt felforrósítjuk, kb. 200 C-ra ( én alsó-felső sütési funkciót szoktam használni ). Fontos, hogy forró legyen a sütő mielőtt betesszük a pitát, mert csak így fog szépen szétnyílni.

A tésztát lisztezett lapon 8 egyenlő részre osztjuk. Egyenként gombócokat formázunk belőlük, majd kb. 0,5 cm vastag, és nagyjából kör formát nyújtunk belőlük. Nagyon picit liszttel meghintjük.

A tésztát az előzőleg felforrósítót sütő rácsára helyezzük (nem kell rátenni semmit a rácsra, sütőlapra sincs szükség), majd kb. 5 perc alatt készre sütjük. Kb. 3 – 4 perc alatt felfújódik a pita, majd ezt követően még sütjük 1 percig, így adagonként 5 percre van szükség. Ez az idő a sütő sütési mechanizmusától is függ, ezért érdemes figyelgetni, hogy mikor puffad fel a tészta és még onnantól kb. 1 perc telik el a kész pitáig.

Az elkészült pitát konyharuhával betakarjuk és tálalás előtt kinyitjuk a zsebét, hogy megtöltsük mindenféle finomsággal.

 Mivel töltöttem meg?

Általában mindig azzal töltöm meg, ami a hűtőben megtalálható, így ez remek felhasználása a maradék sült húsoknak, pörköltöknek, felvágottaknak is.

A mostani ebédembe került:

Csibéből készült pörkölt

Kígyóuborka

Paradicsom

Lilahagyma

Tejfölös szósz, (tejföl, só, bors, méz, tört fokhagyma)

Megjegyzés: Amennyiben csak teljes kiőrlésű lisztet használunk a tésztánk elkerülhetetlenül picit keményebb lesz a megszokottól, viszont diétába könnyedén beilleszthetővé válik.

 

Énidő? Pezseg az élet, ha máshogy nem, hát anyamódra - Az énidő 5 aranyszabálya

Figyeljünk oda magunkra, hagyjunk időt a feltöltődésre!

 

Anyukaként muszáj kreatívnak lenni, ès nincs ez másképpen az ènidő tekintetèben sem.

Valljuk be néha mi anyák egy jól fejlett octopusra hajazunk, a kezünk tele van játékokkal, a nyakunkban lóg a bevásárlószatyor, a lábunk éppen beleakad a kutya pórázába, és sorolhatnám…

Na, ilyenkor kell azt mondani, hogy “Stop!”‘, anya vagyok, igaz, de egyéni szükségletekkel, érzelmekkel rendelkező individiuum is, és ezt mindig érdemes szem előtt tartani!

A “Mindenkinek arra van ideje, amire akarja” megállapítás ránk, anyákra csak részben igaz, ezt jól tudjuk. A csemeték az akarás rèszèt valahogy mindig felülírják. Azonban néha tényleg, – de most figyelj! – valóban nem kell ahhoz sok, hogy jobban érezzük magunkat, és megújulva tudjuk tovább szeretni és segíteni a családunk apró és kevésbé apró tagjait.

Itt jön képbe a kreativitás. Az ügyes anya kreatívan bánik az idővel (is), hiszen ott csíp le egy picit ahol tud, éppen csak a térhajlítás nem megy neki. De ki tudja, lehet hamarosan a szuperanyák egyik ismérve lesz e a tulajdonság is?!

Joggal vetődhet fel az alábbi kérdés:

Mikor és hogyan csippentesz magadnak egy kis időt?

Jöjjön az általam, leginkább magamnak felállított kis lista, hívjuk a továbbiakban szabálynak. Tudom, néhol elcsépelt, de nagyon igaz!

Az énidő 5 aranyszabálya

  • Mindig kell rá találni időt, hiszen mi is fontosak vagyunk! – Sose felejts el!
  • Boldogabb anya => boldogabb család!
  • Néha egészen apró dolgok is elegendőek, hogy jobban érezzük magunkat a bőrünkben

             – kád forró fürdő

              – egy kis smink, csak úgy, a saját örömünkre,

             – egy jó könyv

             – egy finom tea/kávé/sütemény

             – kedvenc blogunk/youtube csatornánk felkeresése

             – napló írása (akár online, akár offline)

  • Beszélgetés a legjobb barátnőnkkel/barátunkkal, legalább negyedévente, de opcionális gyakrabban
  • Hagyni egy kis időt a csend kiélvezésére, iktassunk be akár szabadságunk terhére egy anyanapot is, évente legalább egyszer egy ilyen napnak bele kell férnie. Ilyenkor a csend legyen a legjobb barátunk, offline idő.

Pár apróság így a végére, a mikor és hol kategóriában:

  • Az a hely ahová a király ès biztos a királynő is gyalog jár. Gondolkodni, tervezni, csak úgy bambulni a legjobb hely, ide ritkán követnek a családtagok – a legkisebbeknél néha ez is előfordulhat, de vegyük az opcionális esetet-, tehát induljunk ki ebből.
  • Aztán amikor a gyermek a karjaidban pihen le, ès alszik egyet. Ilyenkor nálam már kèszenlètben és odakèszítve sorakozik az enni- ès innivaló, sőt nasi is. Akár telefont nyomkodni, vagy olvasni is remek időpont. Legutóbb így olvastam el Jo Frost,  A csecsemőkor nagy kèrdèsei című könyvèt is. Igen, egy egész könyvet! (na persze nem egyetlen alvásidő alatt) Egyébként ez az alvási mód mindkettőnk lelkének jót tesz, szeretünk így összebújva pihenni, ki-ki a maga módján.
  • Reggeli közben, amikor mèg a kakas is alszik rávetődöm az e-mail, közössègi háló hullámaira, mert kèt nyammogás között csak pörgetni kell, túl sok agymunkát sem kíván. Kávèhoz tökèletes, és legalább érzem, hogy pezseg körülöttem az élet, ha máshogy nem is, de anyamódra.

Super mom happy day background Free Vector

Kép forrása: Freepik

 

 

 

 

 

Farsangi jelmez, vissza a '80-as évekbe, bakik és sikerek! Készítsd el Te is!

Én még a 80-as években voltam kisgyerek, amikor a farsangi láz évről évre újabb és újabb kihívás elé állította az egész kis családomat, sőt szerintem az ország szinte összes gyermekes családját.

Általában fogalmam sem volt, hogy minek, vagy kinek szeretnék beöltözni, ezért is eshetett meg, hogy voltak borzalmasan sikerült jelmezeim, de akadt köztük egy-egy szuper darab is.

Kezdjük talán a rémálom jelmezzel, legalábbis azzal, amit én 4-5 éves kislányként annak éltem meg. Egyik évben, – talán 85-ben?- eljött ismét a farsang, amikor -mily meglepő-  királylány szerettem volna lenni, természetesen az ovis farsang reggelén kezdett kikristályosodni gyermeki lelkemben, eme kósza gondolat. Persze, hogy még jelmezkölcsönző nem állt szegény anyukám rendelkezésére, így improvizált, csak nem sült el valami jól. Nem tudom ki emlékszik a Demis Roussos -féle ruhákra, ha nincs meg érdemes rákeresni neten, mert bizony én egy ilyen ruhában parádéztam aznap az oviban, fejemen egy fényes papírból kivágott koronával. Roussos királylány, vagy mi voltam. Borzasztó volt, de tényleg! Azonban, így visszagondolva anyukám a lehetőségekhez képest a legkreatívabban oldotta meg a feladatot, csak úgy last minute. Fényképet azonban inkább nem mellékelnék, pedig van, sajnos.

 

Aztán ott volt az az eset, amikor nagymamám készítette a farsangi jelmezem csak annyit mondok, hogy szőlő voltam, robbantam, mint a pezsgődugó. Szerintem ezzel mindent elmondtam, ahogy elől, és hátul is egyaránt durrantak a lufik, egy örök élmény maradt.

Viszont, amikor nem a dackorszakomat éltem, és hagytam kibontakozni a kreatív felnőtteket, jó esetben anyukámat, akkor azért voltak jó pillanataim is egy-egy farsang alkalmával.

A jelmez, amit kiválasztottam, és érdemesnek tartottam a bemutatásra nagyon aranyos, kreatív, könnyen elkészíthető, ráadásul simán aktualizálható és használható napjainkban is.

A kép engem ábrázol, anno 1986-ban. 🙂

A jelmez pedig nem más, mint a  hangyamama jelmeze

Szükséges:

  • Fekete kartonpapír
  • Olló
  • Ragasztó
  • Fehér harisnyanadrág, fehér felső
  • Fekete, vagy fehér cipő
  • A kézbe hangyababa – el is hagyható, akkor sima hangyalány, vagy hangyafiú- 

Az elkészítés nem igényel kézügyességet.

A kartonpapírt formára vágjuk – a képen látható módon- , ami a hangya potroh részét adja, ebbe vágunk középen egy lyukat, ahol a gyermek fejét átbújtatjuk.

A fejdíszhez egy vastagabb csíkot vágunk, és a gyermek fejméretéhez igazítva hátul összeragasztjuk, majd 2 kis csápot vágunk és ráragasztjuk az előzőleg összeragasztott kartoncsíkra.

A hangyababának szintén készítünk egy fejdíszt és már készen is van a mi kis hangyamamánk.

Vidám farsangot!

A csecsemőkor nagy kérdései, egyenesen a szuperdadától, Jo Frost-tól

Ismertető: ​Azért írtam ezt a könyvet, hogy tudd, mire van szükség ahhoz, hogy olyan nagyszerű szülő lehess, amilyen lenni szeretnél. Tartsd ezt a könyvet az éjjeliszekrényeden, hogy mindig kéznél legyen a pici első életéve alatt, mert választ találsz benne minden felmerülő kérdésre és problémára. Legyen ez a könyv a veled élő Szuperdada. /Jo-Jo/ Jo Frost, az Egyesült Királyság egyik legmegbízhatóbb és legelismertebb csecsemőgondozó és gyereknevelési szakértője a magyar szülők körében is népszerű Szuperdada 1-2. és A kisgyerekkor nagy kérdései után olyan könyvet írt, amely kizárólag a csecsemőkorra, a baba első évére koncentrál. Főbb témái: Fejlődés o Biztonság o A biztos háttér kialakítása o Alvás o Etetés o Gondozás o Fejlesztés és felfedezés o Hogyan legyünk magabiztos szülők. A Szuperdada ezúttal sem csak a csecsemők gondozásával kapcsolatban ad tanácsokat, hanem minden fejezetben foglalkozik a szülőkkel is, akik babájukkal együtt napról napra fejlődnek és változnak. Segít kialakítani a tartós kötődést és megalapozni a jó szülő-gyerek kapcsolatot, hogy mindenki jobban érezze magát az előtte álló nagy utazáson. Keresd a Szuperdada sorozatait a LifeNetwork műsorán.

A Szuperdada munkában, avagy Jo Frost-tól olvastam, és ajánlom!

 

Pontosan nem tudom megmondani, hogy mikor “találkoztam” először Jo Frosttal, de talán a kétezres évek végén, ráadásul egy angol nyelvű műsorban. Eredetiben élvezhettem a Szuperdada kicsit sem szépítgető, tutujgatástól mentes stílusát, tette viszont mindezt kellő határozottsággal, és némi humorral felvértezve. Elsőre megszerettem a nőt, persze csak, mint amolyan tündérkeresztanyát.

Elsőre tehát, egy jóságos tündérkeresztanya és  Mary Poppins ötvözete jut róla eszünkbe, persze modernizálva. Külsőre kellemes ránézni, a hangja megnyugtató, érezni az erejét és a magabiztosságát, ami a képernyőn keresztül is egyértelműen átjön.

A magam részéről nagyon megszerettem a műsorait, még akkor is, ha nem 100%-osan értek egyet a módszereivel, de vitathatatlan, hogy ért a gyerekneveléshez, a gyerekekhez, legyenek azok picurkák, vagy kiskamaszok.

Folyamatosan rázós szituációból és élethelyzetből rángatja ki a gyerkőcök családját, és szinte mindannyian úgy érezzük, hogy nálunk is elkelne néha egy Jo Frost, csak úgy látogatóba, önbizalmat növelni és megnyugtatni.

Úgy gondoltam, hogy a tv sorozatok után jöhet az első Jo Frost kötet is, hiszen már magyarul is elérhetővé váltak az írásai.

Mivel most ismét kisbaba gügyögéstől hangos a ház, tudtam, hogy A csecsemőkor nagy kérdései című kötet lesz a nekünk való.

Korábban általában a nagyobb gyerekekre vonatkozó részek kötötték le a figyelmemet, hiszen nekem is kiskamaszom van, így a csecsemőkről szóló részeket csak fél füllel figyeltem.

Most viszont egészen a baba születését megelőző időszakon keresztül kalandozhatunk csemeténk első szülinapjáig. Hurrá! Végre, egy teljes évet és még egy picit többet is felölelő írás.

A kaland során számos, a szülőket foglalkoztató kérdés megválaszolásra kerül. A kötet olvasása közben úgy érezhetjük mintha egy hasznos és izgalmas beszélgetésben vennénk részt gyermekünk fejlődésével kapcsolatban.  Fontos hangsúlyozni, hogy a szülő mindvégig partnerként, és nem egy lenézett szereplőként jelenik meg.

Számomra nagyon sok hasznos információt nyújtott a könyv, hiszen szó esett:

  • Az első döntésekről, mint szülők
  • Mire lesz szüksége a babának
  • Hogyan legyünk magabiztos szülők
  • A baba első évéről, szakaszokra bontva, az első szülinapról, mintanapirendek
  • Az ikrekről és a koraszülöttekről, vagy éppen az örökbefogadott gyermekekről
  • Az egészség témaköre is átfogó volt: oltások, gyakori betegségek, az agyhártyagyulladás (ez szerintem minden szülő rémálma), elsősegély vészhelyzet esetén, elsősegély felszerelés. Itt jegyzem meg, hogy még ennyire hasznos és jól szemléltetett, az agyhártyagyulladás tüneteit bemutató ábrával nem találkoztam. 
  • Percentilis táblázatok
  • Hasznos címek – természetesen hazai elérhetőségekkel, mely elérhetőségek hasznossága és használhatósága engem is meglepett
  • Babanapló, egy oldal, ahol minden fontosabb dátumot és tevékenységet fel tudunk vezetni

A fenti lista csak kiragadott részletek, maga a könyv nagyon részletes és alapos ismereteket nyújt a szülők számára, és gyakorló anyukáknak is meglepően hasznos tud lenni.

Szinte faltam a könyvet, nehezen tudtam letenni, mert mindig jött egy újabb rész, ami illett ránk, vagy éppen mi is érintettek vagyunk a témában, így végül nagyon hamar kiolvastam elejétől a végéig.

Miután becsuktam, úgy éreztem, hogy igen, nehéz, néha könnyekkel tűzdelt az első egy év, de minden percét megéri, amit Jo Frost szemlélete csak megerősített, és erősebb lettem, mire a végére értem, mind nőként, mind pedig anya.

Könyvlelő fényképe.

 

Szeretném kiemelni a fogzással kapcsolatban leírt egyik mondatát, mert a vége abszolút tökéletes, és csak egyetlen mondat, amit a sok közül most kiragadtam.

“Tartsd a popsiját és az állát tisztán és szárazon, és ölelgesd sokat. “

Igen, az ölelés csodaszer, ölelem innen távolból Jo-t is, hogy megírta ezt a könyvet (is).

Értékelés:

Borító: Nagyon hangulatos, imádom ahogy Jo ránéz a babára, igazán jól sikerült fotó került a borítóra. 5 pont

Tartalom: A témában íródott egyik legjobb, ha nem éppen a legjobb ismeretterjesztő kötet, ami felöleli az élet első egy évét a szülő és baba vonatkozásában egyaránt. 5 pont

KÖNYV CÍME: Jo Frost – A csecsemőkor nagy kérdései

KIADÓ: Park Kiadó

OLDALSZÁM: 326

MŰFAJ: Ismeretterjesztő

MEGJELENÉS ÉVE: 2014

A könyvet köszönöm a Park Kiadónak és a Kildarának!

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!