Én még a 80-as években voltam kisgyerek, amikor a farsangi láz évről évre újabb és újabb kihívás elé állította az egész kis családomat, sőt szerintem az ország szinte összes gyermekes családját.
Általában fogalmam sem volt, hogy minek, vagy kinek szeretnék beöltözni, ezért is eshetett meg, hogy voltak borzalmasan sikerült jelmezeim, de akadt köztük egy-egy szuper darab is.
Kezdjük talán a rémálom jelmezzel, legalábbis azzal, amit én 4-5 éves kislányként annak éltem meg. Egyik évben, – talán 85-ben?- eljött ismét a farsang, amikor -mily meglepő- királylány szerettem volna lenni, természetesen az ovis farsang reggelén kezdett kikristályosodni gyermeki lelkemben, eme kósza gondolat. Persze, hogy még jelmezkölcsönző nem állt szegény anyukám rendelkezésére, így improvizált, csak nem sült el valami jól. Nem tudom ki emlékszik a Demis Roussos -féle ruhákra, ha nincs meg érdemes rákeresni neten, mert bizony én egy ilyen ruhában parádéztam aznap az oviban, fejemen egy fényes papírból kivágott koronával. Roussos királylány, vagy mi voltam. Borzasztó volt, de tényleg! Azonban, így visszagondolva anyukám a lehetőségekhez képest a legkreatívabban oldotta meg a feladatot, csak úgy last minute. Fényképet azonban inkább nem mellékelnék, pedig van, sajnos.
Aztán ott volt az az eset, amikor nagymamám készítette a farsangi jelmezem csak annyit mondok, hogy szőlő voltam, robbantam, mint a pezsgődugó. Szerintem ezzel mindent elmondtam, ahogy elől, és hátul is egyaránt durrantak a lufik, egy örök élmény maradt.
Viszont, amikor nem a dackorszakomat éltem, és hagytam kibontakozni a kreatív felnőtteket, jó esetben anyukámat, akkor azért voltak jó pillanataim is egy-egy farsang alkalmával.
A jelmez, amit kiválasztottam, és érdemesnek tartottam a bemutatásra nagyon aranyos, kreatív, könnyen elkészíthető, ráadásul simán aktualizálható és használható napjainkban is.
A kép engem ábrázol, anno 1986-ban. 🙂
A jelmez pedig nem más, mint a hangyamama jelmeze
Szükséges:
Az elkészítés nem igényel kézügyességet.
A kartonpapírt formára vágjuk – a képen látható módon- , ami a hangya potroh részét adja, ebbe vágunk középen egy lyukat, ahol a gyermek fejét átbújtatjuk.
A fejdíszhez egy vastagabb csíkot vágunk, és a gyermek fejméretéhez igazítva hátul összeragasztjuk, majd 2 kis csápot vágunk és ráragasztjuk az előzőleg összeragasztott kartoncsíkra.
A hangyababának szintén készítünk egy fejdíszt és már készen is van a mi kis hangyamamánk.